Druhý rok po sebe sa Faerské ostrovy uzavrú kvôli údržbe tamojších atrakcií, ale stále existuje jeden spôsob, ako toto krásne miesto navštíviť a užiť si aj takúto nezvyčajnú atmosféru. Musíte sa však dobrovoľne prihlásiť a musia vás vybrať spomedzi uchádzačov.

the faroe islands fotografia
Foto od aevarg

Nie je to prvá a posledná destinácia, ktorá pocítila aké negatívne dopady môže mať na dané miesto, ak ho navštevuje množstvo turistov, je ich viac ako samotná populácia. Počas apríla 2020 bude mať 100 dobrovoľníkov možnosť zostať s miestnymi obyvateľmi, spolupracovať s nimi na opravách turistických atrakcií a zdieľať s nimi všetko jedlo. Pôjde o rozsiahle projekty týkajúce sa údržby, a to vrátane prestavby tunelov, opravy chodníkov a zaplavených miest. „Pre nás nie je cestovný ruch len o číslach,“ uviedol vo vyhlásení Guðrið Højgaard, riaditeľ „Visit Faroe Islands“. Zároveň dodal, že im záleží v prvom rade najmä na bezpečnosti a ekológii, nie na ziskoch. „Každý rok vítame návštevníkov ostrovov, ale máme zodpovednosť aj za našu komunitu a za naše krásne prostredie. Naším cieľom je preto zachovať a chrániť ostrovy a zabezpečiť taktiež ich trvalo udržateľný a zodpovedný rast.“

the faroe islands fotografia
Foto od aevarg

Minulý rok si získal tento dobrovoľnícky program mimoriadnu popularitu, preto sa zodpovedné orgány Faerských ostrovov rozhodli, že z neho urobia každoročné podujatie. V minulom roku dokonca prišlo tisíce žiadostí z 25 krajín sveta, pritom prijať mohli iba 100 uchádzačov. Ak sa teda aj vy chcete zúčastniť dobrovoľníckej činnosti v roku 2020, prihláste sa včas a možno sa aj na vás usmeje šťastie. Hoci Faerské ostrovy nie sú až tak extrémne sužované nadmerným cestovným ruchom, tak infraštruktúra a údržba sú aj napriek tomu prioritou miestnej rady. Za posledných niekoľko rokov sa cestovný ruch na Faerských ostrovoch zvýšil o 10 percent. Minulý rok navštívilo ostrov 110 000 ľudí – v porovnaní s jeho celkovou 51 000 populáciou je to viac ako dvojnásobok a to už je čo povedať.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.