Miniatúrne umenie vždy fascinuje, ak je vydarené. Niektorí umelci dokážu vytvárať miniatúrne svety absolútne detailne a je radosť toto umenie sledovať a obdivovať. V rukách ruského umelca Salavata Fidaiho sa špičky ceruziek stávajú malými a neuveriteľnými majstrovskými dielami. Množstvo detailov, ktoré umelec vkladá do týchto svojich miniatúrnych diel, sú absolútne úžasné a spolu tvoria viac ako vydarený celok!

Salavat vyrezáva miniatúrne postavy, budovy, sochy i každodenné predmety. Je to chúlostivý proces, pretože úspech diela závisí od toho, aký veľký tlak dokáže vydržať. Preto sú chyby absolútne neodpustiteľné. Chlapík sa narodil v rodine umelcov, takže niet divu, že sa vydal rovnakou cestou. So svojou tvorbou začal pred 5 rokmi a verte, že to, čo tvorí naozaj stojí za pozretie. Neveríte? Pozrite si nasledujúce fotografie.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.