Rezervácia „Dragos Voda“ v Neamt – Rumunsko, je jedinou rezerváciou v Európe, kde žijú bizóny vo voľnej prírode. Založili ju v roku 1968 a asi o dva roky neskôr sa tešili prvým trom bizónom, ktoré tam priniesli z Poľska. Postupne pribúdali aj iné zvieratá, ako napr. jelene či bažanty.

V súčasnosti sa rezervácia pýši 28 bizónmi, no z toho môžu turisti vidieť iba 7. Bohužiaľ sú tieto zvieratá na pokraji vyhynutia a miestne úrady a združenia ich ochraňujú ako najlepšie vedia. Tieto zvieratá majú k dispozícii približne 180 hektárov lesa. 

A takto si tam nažívajú:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

 

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

  1. pani autorka….nazad do skoly a zopakovat si aky je rozdiel medzi zubrom a bizonom, a kde obidva druhy ziju… zubre ziju vo volnej prirode aj u nas, v polsku, bielorusku atd… a bizony v usa a kanade…;)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.