Predstavte si, že kráčate mestom a odrazu obrovská vlna, no nie hocijaká vlna. Ide o elektronický billboard, na ktorom ale nevidíte reklamu. Naopak, obyvatelia Soulu môžu sledovať aktuálne vizuálne umenie vo forme obrovskej morskej vlny, ktorá sa akoby snažila oslobodiť od svojich elektronických obmedzení. A už len pohľad za to naozaj stojí.

Soul má najväčšiu reklamnú obrazovku v Južnej Kórei, v ktorej vidieť počítačom simulovanú morskú vlnu v nepretržitom hektickom pohybe. Za týmto projektom stojí spoločnosť D’tstrict, ktorá pôsobí v oblasti digitálnych médií. Špecializuje sa na navrhovanie, výrobu a poskytovanie úžasného obsahu, ktorý sa snaží ponúknuť svetu nové vizuálne, až vesmírne zážitky. Tento billboard sa nachádza na námestí COEX v Soule. Avšak, miesto, kde sa nachádza, sa niekedy označuje aj ako námestie K-pop.

Obrazovka má rozmery 80 x 20 metrov, čo predstavuje ohromujúcich 1620 metrov štvorcových. O kvalitu obrazu sa postarala spoločnosťou Samsung a inštalácia pozostáva z približne 31 000 LED zobrazovacích modulov, ktorých rozlíšenie je 7 840×1 952 pixlov.

Pozrite si aj zaujímavé video:

 

 

 

Zdroj

foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.