Generál sir Nick Carter, šéf britských ozbrojených síl tvrdí, že v blízkej budúcnosti bude môcť po boku britských vojakov bojovať až 30 000 robotických vojakov. Tento počet sa rovná zhruba polovici ročného cieľa náboru ozbrojených síl v danej krajine.

Foto od Pixabay

Generál Carter v rozhovore pre BBC uviedol, že plány modernizácie armády by mali dospieť k množstvu autonómnych alebo diaľkovo ovládaných robotov. Chcú ich využívať v konfliktných zónach od roku 2030. Generál povedal:Ak si premietnem 10 rokov dopredu, tak si myslím, že by sme nemali pochybovať o tom, že vojna bude vyzerať inak. Na bojiskách budú v budúcnosti roboti, už aj dnes sú. Tiež si myslím, že rezervy sú veľmi dôležité, ako preukázal aj aktuálny vírus. Mám podozrenie, že to bude veľmi odlišná kombinácia ľudí a strojov, ako je tomu dnes.“

Foto od youtube

Plány ministerstva obrany na modernizáciu britskej armády boli však v skutočnosti spochybnené po rozhodnutí kancelára Rishi Sunaka pozastaviť plánovanú kontrolu výdavkov. Carter na oplátku uviedol, že vojna robotov bude jadrom päťročného plánu výdavkov na obranu a vyzval vládu, aby pokračovala v revízii podľa plánu. Ak si myslíte, že robotickí vojaci znejú ako katastrofa, nie ste jediní. Samotná armáda čelí tlaku kvôli svojim modernizačným plánom, pretože tie vyvolali obavy z nebezpečenstva nekontrolovanej robotickej vojny.

 

Zdroj


Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.