Británia je známa mnohými jedinečnými a očarujúcimi vecami, rovnako ako aj iné krajiny. Tajomné a romantické prechádzky v parkoch a záhradách sú to, čo tento štát symbolizuje. No je tu ešte jedna vec – vlnité steny.

V Anglicku sú tieto steny veľmi úsporné, pretože na ich postavenie sa použije menej tehál ako na výstavbu bežných rovných stien. Vaša prvá reakcia bola pravdepodobne taká, že to nedáva žiadny zmysel. Sú však úspornejšie a stene má tiež dostatok stability. Podľa ich fanúšikov vyzerajú dobre a sú skvelé pre pestovanie ovocných stromov vo výklenkoch. V minulosti však slúžili aj na akúsi obranu vlastnej záhrady či pozemku. Toto sú teda najhlavnejšie dôvody prečo sa tam stavajú dodnes.

Fotografie týchto zvláštnych konštrukcií zozbieral muž menom Ed, ktorý sa o nich začal zaujímať. „Na rôznych webových stránkach som sa dočítal, že Suffolk, kde žijem, má viac ako 50 vlnitých stien, no ja som sa rozhodol spočítať ich. Zakaždým, keď som si myslel, že ich viac niet a navštívil som ich viac ako 100, objavila sa ďalšia,“ povedal. Ed dodal, že ľudia v krajine ešte aj dnes stavajú takéto steny. Nie je to teda len záležitosť minulých rokov, ale ešte aj dnes v tomto „zvyku“ ľudia stále pokračujú.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.