Spojené kráľovstvo prichádza s koncertami, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby ľudia medzi sebou dodržovali dostatočnú vzdialenosť a zároveň je ich na jednej akcii veľa, teda dobrá atmosféra je doslova zaručená. A to, čo v tejto krajine zaviedli, skutočne stojí za povšimnutie.

Virgin Money Unity Arena bola postavená v parku Gosforth v Newcastle upon Tyne. Ide o priestrannú zelenú zónu, kde nájdete golfové ihriská, záhradu, futbalové centrum a teraz už aj spomínaný spoločenský priestor pre organizovanie koncertov. Tento priestor ponúka 45 000 metrov štvorcových a má 500 tzv. pozorovacích priestorov. Každý priestor môže obsadiť 5 ľudí, čo znamená, že maximálny počet osôb na koncertoch je 2 500. Každý priestor je vybavený stoličkami a k dispozícii je dokonca aj systém objednávania jedál či nápojov. Buď si nápoj či jedlo vyzdvihnete v stánku, alebo si ho necháte priniesť.

Obyvatelia tejto krajiny a všetci tí, čo sa podujatí budú chcieť zúčastniť, sa môžu tešiť na viacero známych spevákov, pretože tí sa tam neustále striedajú. Z technického hľadiska to nie je prvý bezpečný spôsob organizovania spoločenských podujatí, keďže sa uskutočnilo množstvo koncertov z domu a na celom svete sa tiež konalo aj množstvo koncertov, kde ľudia prichádzali so svojimi autami a v nich si to aj užili. No pravdou je, že takýto štýl koncertu je zatiaľ jediný svojho druhu. A možno sa tým inšpirujú aj ostatné krajiny.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.