Ministri spojeného kráľovstva pracujú na tom, aby bol čoskoro zakázaný aj dovoz a obchodovanie s pravou zvieracou kožušinou. V čele tohto plánu stojí britský minister životného prostredia, výživy a vidieckych záležitostí.

, V Spojenom kráľovstve zakážu predaj a dovoz kožušín zo zvierat
Foto od youtube

Podľa nových návrhov ministrov vlády bude zakázaný dovoz kožušiny zo zvierat do krajiny po tom, čo krajina opustí jednotný trh a colnú úniu EÚ. Zatiaľ čo takýto chov zvierat bol v roku 2003 zakázaný, tak právne predpisy Spojeného kráľovstva ešte stále umožňujú dovoz kožušín z iných krajín, pričom popri Dánsku, Fínsku, USA, Taliansku, Poľsku a Kanade je jedným z najväčších dodávateľov Francúzsko. Hovorca ministra životného prostredia uviedol: “Máme jedny z najvyšších štandardov dobrých životných podmienok na svete, na čo sme právom hrdí a je to jasný odraz postojov Spojeného kráľovstva k zvieratám.

Chov zvierat na kožušiny je v tejto krajine zakázaný už takmer 20 rokov. A to, čo sa chytá vláda urobiť ďalej je taktiež dobrým krokom vpred a mali by to zvážiť všetky národy. Spojené kráľovstvo zakázalo takýto kožušinový chov práve preto, že je to krutý obchod a už nemôžu s čistým svedomím pokračovať v predaji kožušiny z miliónov zvierat, ktoré trpia v iných krajinách. Britské združenie pre obchod s kožušinami sa však chystá lobovať proti navrhovanému zákazu, ktorý opisuje ako iracionálny, neliberálny a nesprávne vyhodnotený.

, V Spojenom kráľovstve zakážu predaj a dovoz kožušín zo zvierat

Prieskum YouGov začiatkom tohto roka, ktorý si vyžiadala spoločnosť HSI/UK ukázal, že až 93% britskej populácie odmieta nosiť oblečenie z pravej kožušiny, teda kožušiny zo zvierat, pričom 72% podporuje jej absolútny zákaz predaja v Spojenom kráľovstve. Každopádne ide o veľmi dobrý krok a snáď sa inšpirujú aj ostatné krajiny.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.