Spojené arabské emiráty (SAE) boli ešte relatívne nedávno len vyprahnutou púšťou. To, čo túto krajinu v 60. rokoch minulého storočia zmenilo, bolo obrovské nerastné bohatstvo. A vďaka tomu je teraz jedna z najbohatších krajín sveta. Ak vás SAE zaujímajú, prečítajte si ďalšie zaujímavé fakty.

uae flag fotografia
Foto od Gabby Canonizado 02 (New account)

Fakt č. 1: Nezamestnanosť tam prakticky neexistuje. Domáci obyvatelia pracujú zväčša v štátnych orgánoch, súdnictve alebo v ekonomických a finančných organizáciach. Naopak, v stavebníctve a službách pracujú výlučne cudzinci.

Fakt č. 2: Zaujímavé je, že krajina má vyše vyše 9 miliónov obyvateľov a z toho až 81 percent tvoria cudzinci. Indov je najviac – takmer 3 milióny, za nimi nasledujú Pakistanci – 1,2 milióna, a Bangladéšania – 1,1 milióna.

Fakt č. 3: Keďže je krajina nesmierne bohatá, všetci obyvatelia majú zadarmo školstvo aj zdravotníctvo.

Fakt č. 4: Môžete si tam kúpiť zlato. V SAE nájdete až tri automaty, pričom na celom svete je ich 15. V týchto automatoch sa dajú kúpiť zlaté tehličky alebo zlaté mince.

uae  fotografia
Foto od laddhaashish20030

Fakt č. 5: V Dubaji sa nachádza najväčšie nákupné centrum na celom svete a nesie názov The Dubai Mall. Pre lepšiu predstavu, je veľké ako 50 futbalových ihrísk, má cca 1 200 obchodov, podmorskú zoo a najväčšie akvárium na svete.

Fakt č. 6: SAE je známe tým, že v Perzskom zálive vytvárajú umelé ostrovy.

Fakt č. 7: V krajine sa nachádza vyše 40 letísk a to najrušnejšie je, pochopiteľne, v Dubaji.

Fakt č. 8: Neuveríte, no Dubaj nemá žiadne názvy ulíc, adresy, PSČ alebo niečo podobné. Ľudia cestujú podľa orientačných bodov a poštu si posielajú do PO boxov.

uae  fotografia
Foto od ianwatts

Fakt č. 9: Benzín je v SAE veľmi lacný a to kvôli množstvu ropy a tomu, že táto krajina je jedným z najväčších vývozcov ropy na svete.

Fakt č. 10: Cestovný ruch je najväčšie odvetvie a práve z neho tečie do rozpočtu najviac peňazí. Pritom každoročne pribúda viac ako 13 miliónov návštevníkov.

Fakt č. 11: Mesto Masdar sa stalo prvým svetovým mestom bez produkcie uhlíkov, odpadov a výfukových plynov, pretože všetci využívajú solárnu energiu.

Fakt č. 12: Krajina nemá problém so žiadnym náboženstvom. Vo všetkých 7 emirátoch sú jednotlivé miesta, ktoré sú určené pre vyznávačov každej viery.

uae  fotografia
Foto od sharonang

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.