Všade po svete existujú také miesta, ktoré v histórii obývali ľudia, no časom sa zmenili na miesto duchov, resp. sa pretvorili na niečo iné. Napríklad aj na Slovensku existuje také miesto, kde kedysi stála dedina zvaná Hámre, no jedného dňa ju zaplavili a momentálne sa tam nachádza vodná priehrada Ružín. Príbeh, ktorý vám dnes predstavíme je veľmi podobný.

Stredoveká dedina, postavená pod horami stredného Talianska, je od 40. rokov 20. storočia ponorená pod vodou, no sem tam sa vynorí. Už budúci rok sa od roku 1994 znovu objaví. Malá dedinka s názvom Fabbriche di Careggine bola založená už v 13. storočí. Obec sa nachádza v provincii Lucca v Toskánsku a obývali ju robotníci. Z dediny sa však v roku 1947 stalo miesto duchov. Na miestnej rieke Edron bola totiž vybudovaná priehrada a obec bola zaplavená.

Po vybudovaní priehrady a zaplavení dediny museli všetci jej obyvatelia odísť do okolitých miest. Umelé jazero Vagli bolo od jeho vytvorenia vyprázdnené celkom štyrikrát – v rokoch 1958, 1974, 1983 a 1994. Očakáva sa, že hladina vody opäť klesne budúci rok a pozostatky dediny sa znovu objavia. Naposledy, keď sa Fabbriche di Careggine pred 26 rokmi „vynorila“, k tomuto malému jazeru pricestovalo veľké množstvo turistov, aby nahliadli do ponoreného historického skvostu. Očakáva sa teda, že aj budúci rok priláka toto nezvyčajné miesto veľkú pozornosť a zvedaví turisti sa tam opäť budú hrnúť.


 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.