Príroda vždy dokáže nájsť spôsob, ako nás prekvapiť tým najneočakávanejším spôsobom. Jedno z prekvapení od samotnej matky prírody sa nedávno dostalo aj talianskemu farmárovi menom Cristian Mallocci.

Cristianova fenka porodila päť šteniat a jedno z nich sa prekvapivo narodilo so zelenou srsťou. Áno, naozaj malo zelenú srsť a nešlo o to, že by ho niekto nastriekal alebo niečo podobné. Toto jedinečne sfarbené šteniatko sa narodilo na farme na stredomorskom ostrove Sardínia. Okamžite si vyslúžilo meno Pistachio (Pistácia), aby odrážalo jeho neobvyklý vzhľad. Všetci štyria súrodenci mali bielu srsť, teda rovnakej farby ako ich matka, ktorá nie je čistokrvná, ale ide o zmiešané plemeno. Majiteľ si plánuje ponechať tohto zeleného psíka na svojej farme a vycvičiť ho, aby sa spolu so svojou matkou staral o ovce. Ostatné šteniatka pôjdu do nových rodín.

Netreba dodávať, že je celkom neobvyklé, že sa pes narodí so zelenou srsťou. Existujú dva prirodzené spôsoby ako sa to môže stať. Predpokladá sa, že k tomu dôjde, keď sa svetlá kožušina psíka zafarbí mekóniom v matkinom lone – najskoršia stolica vyprodukovaná kojencom. Zelenú farbu môže spôsobiť aj zelený pigment v matkinom lone nazývaný biliverdin. Pravdou však je, že psík nezostane navždy zelený a pomaly sa tá farba z jeho srsti vytráca. Majiteľ dodal, že už teraz nie je Pistachio celý zelený.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.