Možno ste už zachytili v týchto dňoch informáciu, že vo Vysokých Tatrách stojí už po šiestykrát veľmi obľúbený ľadový dóm. A ak nie, tak práve teraz sa dočítate všetky potrebné informácie. Ide o jednu z najnavštevovanejších zimných atrakcií. Toto miesto je viac než hodné vašej návštevy.

Foto od youtube

Kde sa nachádza a ako sa tam dostať?

Vysoké Tatry – Hrebienok. Dostať sa tam môžete napríklad lanovkou zo Starého Smokovca.

Otvárací čas:

Navštíviť ho môžete ktorýkoľvek deň od deviatej do pol piatej, a to až do konca apríla, ak sa nič nezmení.

Koľko sa platí?

Nuž, máme pre vás skvelú správu. Vstup je absolútne bezplatný!

Novinka zimnej sezóny:

Konať sa tam bude multimediálne predstavenie, a to každý deň o 15.30 hod.

Tento rok sa stavba nesie v téme Baziliky Sv. Petra v Ríme a Berniniho kolonády. Dóm je tiež historicky najväčší, tvorí ho až 1 880 kusov ľadových blokov a vytvorili ho z 225 ton ľadu. V Berniho kolonáde je umiestnených 84 stĺpov, a to po oboch stranách. Ich výška prestavuje 5 metrov a na ich úplnom vrchole sú umiestnené sochy.

Je to naozaj unikátna atrakcia, ktorú vytváral tridsaťčlenný tím a pomáhala aj sochárka priamo z amerického štátu Texas.

Zdá sa, že ľadový dóm je veľmi obľúbený, keďže minulý rok ho navštívilo až 250 tisíc návštevníkov a s najvyššou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou, sa im tento rok podarí prilákať ešte viac ľudí. Ak chcete zažiť ešte niečo viac, môžete si vyraziť do Tatier v nedeľu, kedy sa v dóme budú konať koncerty a rôzne živé hudobné vystúpenia.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.