Nedávno sa v Thajsku konala prehliadka mužskej krásy s názvom Mister Global. Podujatie bolo založené v roku 2014 a od prvej akcie vyslalo svojich zástupcov viac ako 60 krajín, aby súťažili o globálny titul Mister. Tento rok sa finále uskutočnilo 26. septembra v Bangkoku a témou bolo „Inšpirujúci gentleman“.

Táto udalosť však nie je iba súťažou krásy, hoci jednou z hlavných požiadaviek súťažiacich je, aby dobre vyzerali. „Cieľom spoločnosti Mister Global je propagovať environmentálne povedomie a propagujeme to od začiatku roku 2014. Tento rok sme však pridali nové heslo „Inšpirujúci gentleman“, pretože sme presvedčení, že súťažiaci a držitelia titulu by mali motivovať a inšpirovať,“ povedal hovorca udalosti. Počas tohtoročného sprievodu zároveň viedli zbierku s cieľom podporiť organizáciu, ktorá sa stará o slony v Thajsku. Celkovým víťazom sa napokon stal Kórejčan Jong Woo Kim, ktorý je 23-ročným študentom a modelom. Jong Woo Kim sa má stať inšpirujúcim vzorom pre mladých mužov na celom svete. Stane sa tiež globálnym veľvyslancom dobrej vôle a bude sa podieľať na environmentálnych a charitatívnych projektoch.

Rovnako ako každý rok sa najväčšia pozornosť sústredí na sprievodné prehliadky národných odevov. Zástupcovia majú koniec koncov šancu ukázať dedičstvo svojej krajiny. „Sme skutočne prekvapení, že sa tento bod programu stal vírusovým a šíri sa po celom svete. Tento segment však nie je ničím novým, pretože vždy bol súčasťou programu. Výherný kostým nie je o veľkosti alebo dizajne, ale príbehu a kultúre, ktorá sa za tým skrýva,“ povedal Kamjunsa. Súťaž národných krojov napokon vyhralo Mjanmarsko.

A tu sú už jednotlivé tradičné kostýmy:

 

Zdroj, Foto: Boredpanda

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.