Hľadáte ubytovanie, ktoré sa líši od všetkých ostatných? Chceli by ste stráviť noc na mieste, kde sa to málokomu podarí? Skúste to teraz. Stránka Airbnb má vo svojej ponuke mnoho krásnych a nezvyčajných ubytovacích priestorov. No toto je celkom iné. Ponúka ubytovanie priamo na Veľkom čínskom múre. Spoločnosť Airbnb pracovala s historikmi a dizajnérmi z Pekingu, aby zmenili jednu z historických veží na unikátnu miestnosť s kompletnou spálňou a kúpeľňou.

Photo by youtube
Photo by youtube

Zábery upravenej izby ukazujú, že sú vybavené luxusným nábytkom – vrátane štyroch postelí a elegantného jedálenského stola. Jeho otvorený dizajn dokonca umožňuje hosťom pozerať sa na hviezdnu nočnú oblohu. V pravidlách tohto ubytovania sa stanovuje, že hostia si nesmú púšťať hlasnú hudbu a tiež sa nesmú pokúšať o preskakovanie steny či prechádzaní sa po nej, počas ich celého pobytu. Tejto ohromujúci apartmán otvoria v septembri na štyri noci a vychutnať si ho budú môcť šťastní výhercovia.

Photo by youtube
Photo by youtube
Photo by youtube

Ak sa chcete zúčastniť súťaže, musíte napísať na stránku Great Wall Airbnb. Napíšete prečo je práve teraz oveľa dôležitejšie než kedykoľvek predtým zdolávať bariéry medzi kultúrami a ako chcete budovať nové spojenia či vzťahy. Príspevky musia byť odoslané 11. augusta (časové pásmo v Pekingu / GMT + 8). Okrem noci strávenej na tomto unikátnom mieste, bude víťazom poskytnutá gurmánska čínska večera a tiež výlet cez úžasnú Čínu.

Photo by youtube

V súvislosti s týmto projektom predseda a spoluzakladateľ spoločnosti Airbnb China Nathan Blecharczyk povedal: „Je pre mňa cťou pracovať s historikmi a ochranárskymi skupinami v Pekingu. Sme hrdí na to, že sme partnermi v tejto kolektívnej snahe o zdôraznenie zjednotenia ľudí namiesto ich rozdelenia.“

Známy ako jeden z najväčších architektonických úspechov v ľudskej histórii, Veľký čínsky múr bol postavený ako hranica na ochranu čínskych štátov. Odhaduje sa, že je dlhý od 9 000 do 21 000 km. Tak čo, chceli by ste v takomto rezorte stráviť aspoň jednu noc?

Photo by youtube
Photo by youtube

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.