Severnú Ameriku trápia extrémne mínusové teploty, ktoré si už vyžiadali aj niekoľko obetí. Najhoršie na tom sú bezdomovci, ktorí sa pred nepriazňou počasia ani nemajú kde ukryť, iba ak tí, ktorým sa pošťastilo dostať sa do nejakého centra. No aj v týchto dňoch sa nájdu ľudia, ktorí dokážu pomôcť. Milosrdný cudzinec, ktorý chcel zostať v anonymite, zaplatil 70 bezdomovcom pobyt v hoteli.

Foto od youtube

Hoci mestskí úradníci v Chicagu vyzvali všetkých bezdomovcov, aby zostali v útulkoch a centrách, skupina bezdomovcov z juhu mesta naďalej prebývala vo svojom tábore, v ktorom však bývajú iba v stanoch. Hasiči boli privolaní do tohto tábora počas druhého najchladnejšieho dňa v celej histórii Chicaga, po tom, ako propánová nádrž explodovala v dôsledku toho, že bola príliš blízko elektrického ohrievača.

Nikto sa našťastie nezranil, no predstavitelia orgánov činných v trestnom konaní zistili, že v tábore je viac ako 100 propánových nádrží, čo viedlo hasičov k prísnym opatreniam kvôli vysokému nebezpečenstvu. „Bolo tam značné množstvo propánu,“ povedal šéf požiarnikov Walter Schroeder. „A v tomto prostredí je to ako bomba,“ dodal.

Foto od youtube

Propán preto boli nútení zabaviť a všetci obyvatelia tábora tak zostali v týchto extrémnych teplotách bez nevyhnutného ohrevu. Mestskí pracovníci kontaktovali tamojšie centrum s názvom Salvation Army, aby tam bezdomovcov ubytovali, no pomôcť sa im ešte skôr rozhodol anonymný darca. Krátko po oslovení krízového centra im zamestnanci oznámili, že istý človek zaplatil za hotelové izby až do konca týždňa všetkým 70 bezdomovcom. Títo ľudia bez domova tak budú nasledujúce dni v teple a v absolútnom bezpečí.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.