Potom, čo v Ugande udrel silný blesk, bolo tragicky zabitých až desať detí! Táto správa obletela svet veľmi rýchlo a mnohí nechápu ako k tomu mohlo dôjsť. Štrnásť detí, vo veku od 9 do 16 rokov, hralo v meste Arua futbal, keď sa odrazu začala silná búrka. V dôsledku toho sa skryli pod neďaleký slamený prístrešok, no deväť detí po zasiahnutí bleskom na mieste zomrelo. Pri prevoze do nemocnice bohužiaľ zomrelo aj ďalšie, teda desiate. 4 deti boli zranené. Tri z nich sa podľa úradov v súčasnosti ešte stále liečia v nemocnici.

Foto od Pixabay

Josephine Angucia, policajná hovorkyňa v ugandskom regióne Západný Níl uviedla, že deti hrali futbal na ihrisku neďaleko obchodného centra Odramacaku v meste Arua. Keď hovorila o vývoji udalostí, tak vyjadrila hlboký zármutok: „Je to veľmi nešťastná a smutná príhoda. Nech duše zosnulých odpočívajú v pokoji a nech všemohúci Boh v tejto skúšanej chvíli pomôže pozostalým rodinám. Pokiaľ ide o zranených, modlíme sa za ich rýchle zotavenie.“ Josephine vo svojom vyhlásení tiež poznamenala, že pre daný región vôbec nie sú nezvyčajné silné búrky. „Momentálne tu panuje obdobie dažďov s veľkým počtom bleskov a potvrdili sa ďalšie podobné prípady v iných regiónoch,“ dodala ďalej policajná hovorkyňa.

Krajina má dokonca jednu z najvyšších mier úmrtností v dôsledku zasiahnutia bleskom na svete, zatiaľ čo v hlavnom meste Kampala sa podľa Svetovej meteorologickej organizácie objavuje každý rok viac bleskov ako v ktoromkoľvek inom meste. Najnovšia nehoda je napriek tomu najhoršou svojho druhu v Ugande od roku 2011, keď vtedy blesk zabil 18 detí. Vtedy za to však stalo kvôli nedbanlivosti stavebných inžinierov, ktorí nezabezpečili bleskozvody na budove. Existuje totiž veľmi veľa škôl a úplne nových zdravotných stredísk v krajine, ktoré ich neobsahujú, čo je pri tamojších búrkach veľmi nebezpečné.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.