V uliciach Mexico City „ožili“ obrovské kostry. Keďže aj tam slávia sviatok Všetkých svätých svojim spôsobom, tak práve pri tejto príležitosti ich zostrojili. A vyslúžili si obrovskú pozornosť ľudí, lepšie povedané celej štvrti Tlahuac. 

Kostra meria na dĺžku takmer 3,5 metra a je vysoká vyše 2 metrov. Tieto diela nastavujú akési smerovanie dôležitého každoročného festivalu, počas ktorého si miestni obyvatelia ctia životy odchádzajúcich. Rozpadnutý betón na miestach, kde sú kostry spojené s ulicami, dokonale vytvárajú ilúziu, že nemŕtvi prechádzajú cez asfalt. Tieto živé sochy vytvoril rodinný tím remeselníkov, ktorý sa danej tradícii venuje už osem rokov.

Tento deň slúži rodine a priateľom na to, aby sa modlili a pamätali na milovaných, ktorí už nie sú medzi nimi. Podporujú tak ich duchovnú cestu. Je zaujímavé, že v mexickej kultúre je smrť vnímaná ako prirodzená súčasť ľudského cyklu. Mexičania preto nepovažujú tento sviatok za deň smútku, ale za deň šťastia, pretože ich blízki s nimi oslavujú.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.