Zrejme viete, že množstvo potravín sa vyhadzuje do koša, čo predstavuje obrovský problém. Ešte hrozivejší fakt je však ten, že len v USA sa vyhodí takmer polovica potravín! Zbytočné vyhadzovanie jedla napríklad v dôsledku lenivosti je niečo, s čím je absolútne nevyhnutné zaoberať sa. 

Foto od Wikimedia

Odpad jedla predstavuje problém na skládkach a samozrejme má to aj ľudský rozmer aj vzhľadom na to, že v niektorých krajinách sveta ľudia nemajú čo jesť. Vyhodené potraviny by tak nemuseli byť vyhadzované, ale mohli by nasýtiť práve takýchto ľudí. Podľa štúdie z roku 2012-2013 sa na celom svete vyhodí ročne až 1,4 miliárd ton potravín, no toto číslo sa v priebehu rokov ešte určite zvýšilo. 

Foto od Pixabay

V USA vyhodili ľudia v roku 2019 až 40 miliónov ton potravín, čo predstavuje 40% dodavok potravín a 100 kilogramov na osobu. Medzi takýmito potravinami sú samozrejme aj tie, ktoré ľudia nestihnú spotrebovať a teda záruka im padla. Je však potrebné uvedomiť si, že niektoré potraviny sú stále dobre aj po dobe splatnosti a medzi také patria napríklad konzervy a podobne. Používajte preto nos a ústa a ak zistíte, že je niečo stále dobre, tak sa to snažte skonzumovať.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.