Začiatkom tohto týždňa sa podarilo v Spojených štátoch utiecť dvom kráľovnám ázijských vražedných sršňov. Vedci totiž vyhubili celé hniezdo, no tieto dva sršne objavili až potom, ako začali rezať strom.

Foto od youtube

Entomológovia z Washingtonu úspešne vyhúbili týchto nepríjemných a naozaj nebezpečných živočíchov, pričom neskôr vyrúbali aj samotný strom, v ktorom bolo hniezdo. Fotografie, ktoré vyzerajú, akoby boli prevzaté priamo z futuristického sci-fi filmu, ukazovali vedcov oblečených od hlavy po päty v ochranných oblekoch počas toho, ako sa snažili vyhubiť strašidelné tvory. Zaujímavý pohľad sa samotným odborníkom však naskytol až neskôr, kedy prišli k zaujímavému zisteniu, ktoré nečakali.

Až keď odborníci tento strom rozrezali, našli dve kráľovné. Nie je však jasné, či sú to obidve panenské kráľovné, alebo či je jedna panenskou kráľovnou a druhá starou kráľovnou, ktorá toto hniezdo založila. Entomológovia pomocou vákua zavraždili 85 sršňov a 13 nechali žiť kvôli výskumným účelom. Tím sa pustil do akcie, aby odstránil množstvo týchto nebezpečných zvierat a ukázalo sa, že v hniezde boli kráľovné, ale aj pracovníci. Vedci teraz pracujú na analýze hniezda a jeho obsahu. Zaznamenáva všetky údaje, napríklad veľkosť hniezda, ako aj jeho hmotnosť či celkovú výšku.

Foto od Facebook

Napriek tomu, akú majú tieto sršne prezývku, tak v skutočnosti sú pre ľudí takmer úplne neškodné. Je však o nich známe to, že napádajú a zabíjajú veľmi užitočné včely medonosné, ktoré sú pre ekosystém a tiež nás ľudí mimoriadne dôležité, keďže bez nich by sme tu neboli ani my.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.