Veľmi prekvapivé zistenie, no štúdie skutočne ukázali, že napríklad taký vankúš môže pokojne obsahovať viac baktérii ako samotná záchodová doska. Prekvapilo vás to? Určite nie ste sami.

Navyše, muži majú s menením obliečok zrejme veľký problém, pretože sa zistilo, že slobodní muži vo veku 18 až 25 rokov si prezliekajú posteľné obliečky iba 4-krát za rok. Aj keď sa vám môže zdať, že obliečky nie je nutné meniť pokiaľ ich niečim nezašpiníte, tak to nie je pravda. Každú noc vám odumrie až 15 miliónov kožných buniek a v nich ležíte.

To však nie je jediný problém. Horšie je zrejme to, že tieto bunky požierajú roztoče. Ďalším problémom nedostatočného prania posteľnej bielizne sú plesne a baktérie, ktoré sa v nich hromadia. A to nakoniec vedie k tomu, že v obliečkach budete mať viac choroboplodných zárodkov ako na záchodovej doske.

Jednou štúdio sa dokonca zistilo, že ide o obrovský rozdiel a nedostatočne často praná posteľná bielizeň môže mať aj niekoľko tisíckrát viac baktérii ako samotná záchodová doska. Posteľnú bielizeň by ste si mali meniť aspoň raz týždenne.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.