Keď sa chce, všetko sa dá. Zrejme aj týmto heslom sa riadia dvaja kamaráti Andrew Cooper a Alex Schulze. Aby boli v čistení planéty aktívni a skutočne dokázali vlastnými rukami pomôcť v tomto smere, odhodlali sa vydať zaujímavou cestou. Založili si organizáciu s názvom 4ocean pred 3 rokmi a odvtedy urobili kus dobrej práce.

Výsledky ich práce sú už teraz úžasné aj napriek tomu, že nie sú žiadnymi milionármi. V skutočnosti mali spočiatku problémy s financovaním svojich smelých plánov, preto vymysleli, že z odpadu začnú niečo vyrábať a následne predávať. Voľba padla na náramky. Na výrobu jedného kusu spotrebujú takmer pol kilogramu odpadu. Pomáhať tak môže ktokoľvek, pretože jeho kúpou podporíte zároveň dobrú vec. Za svoje pôsobenie už oslobodili oceán od 3,5 milióna kilogramov rôznorodého odpadu.

Alex a Andrew momentálne čistia vody spolu s tímom dobrovoľníkov pri Floride, Bali a Haiti. Počas jedného týždňa sa skupine podarilo vyzbierať až 30 tisíc kilogramov odpadu. Alex sa k téme vyjadril takto: „Našim cieľom nie je len odstraňovať odpad, ale aj bojovať proti znečisťovaniu tým, že budeme spolupracovať s miestnymi ľuďmi.“ Ako sme už spomínali ich hlavným príjmom sú peniaze za predaj náramkov, ktoré sami vyrábajú, a tak sú do veľkej miere závislí od ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť. Takých sa našťastie vždy napokon nájde dostatok.

 

 

Zdroj: Dobrenoviny.sk

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.