Keď vypukol požiar vo vnútri sanatória vo Washingtone D.C., seniori mali šťastie, že blízko nich sídlia americkí námorníci. Arthur Capper Senior Apartments sa nachádza len 200 metrov od námornej základne v centre mesta.

Pri pohľade na dym a plamene niekoľko mariňákov počulo hasičov, ako povedali, že vnútri sú stále ľudia. A vojaci neváhali ani na sekundu. Okamžite sa pustili do záchrannej akcie. Mnohí z nich vstúpili do horiacej budovy, aby pomohli evakuovať obyvateľov. Iní sa vrátili s extra zdravotníckou výbavou a invalidnými vozíkmi z ich základne, aby sa mohli starať o staršie a nevládne osoby.

„Bol to dosť rozsiahli oheň, najmä v najvyšších poschodiach. Navyše tam boli aj paralyzovaní a nehybní ľudia,“ povedal kapitán Trey Gregory. Celkovo sa k záchrannej misii pripojilo až 100 námorníkov. Vďaka rýchlej reakcii sa všetkých 190 obyvateľov podarilo úspešne evakuovať z budovy, pričom iba 6 starších ľudí poslali na ďalšie ošetrenie do nemocnice.

Marines say they "had to act" to save senior citizens from D.C. fire

“These are our neighbors. They needed help. We had to act.” Marines saved dozens of senior citizens from a fire. https://cbsn.ws/2prOYGS

Zveřejnil(a) CBS Denver dne Pátek 21. září 2018

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.