Všetci máme pri míňaní peňazí rovnaký cieľ – chceme, aby sa to vyplatilo.
Existujú však produkty, ktoré nás môžu vyjsť pekne draho, a ak chcete čo-to ušetriť, mali by ste sa vyhýbať niektorým veciam z nášho zoznamu.

1. Veľká svadba

Nestojí to za to. Vezmite sa na úrade a peniaze miňte zmysluplnejšie

2. Kôň

Možno nie ani kôň samotný. Kúpa koňa vás totižto vyjde menej než starostlivosť oňho – krmivo, ustajnenie, zdravotná starostlivosť – to všetko stojí nemalé peniaze.

3. Toner do tlačiarne

4. Nájom

5. Občerstvenie na športových podujatiach

6. Hnev – často naň minieme viac energie než jej minieme na naprávanie problému

7. Školské učebnice

8. Občerstvenie v kine

9. Alkohol v krvi za volantom

10. Zbytočná prepracovanosť

11. Slúchadlá Beats. Výroba stojí 13 dolárov a predávajú ich za 100 – 300 dolárov

12. Cestoviny v reštaurácii

13. Zotrvávanie v toxickom vzťahu

14. Dámske plavky

15. Podprsenky. Prečo musia všetky dobré stáť toľko peňazí?

16. Väčšina akcií, ktoré ste kúpili

17. Značkové oblečenie. Vyzerá pekne, ale nestojí za toľké peniaze

18. Každá jedna platba v hre

19. Whisky v bare, ak si nekúpite fľašu. Pokiaľ pijete po poháriku, vyjde vás to omnoho drahšie, ako keby ste si kúpili celú fľašu. Chce to presne 0 skúseností, aby vám niekto nalial whisky a aj tak stojí pohárik zbytočne veľa

20. Inzulín

21. Život

Zdroj

Foto: eBaumsWorld

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

3 KOMENTÁRE

  1. V živote som nič na obdobnej stránke nekomentoval ale toto mi nedá. Čo chcel autor týmto pseudočlánkom povedať? Za prvé – Nachádzam sa na webe Zaujímavý svet, no toto mi ako zaujímavé určite nepríde. Možno ste si to splietli so zvráteným humorom, k tomu to má bližšie. Za druhé – obsah článku. Mali by sme sa vyhýbať veciam zo zoznamu? Jedlo v kine či alkohol za volantom beriem. No autorka nenosí podprsenku a plavky? Ak som chorý nemám brať inzulín, lebo môžem niečo ušetriť? Nemám platiť nájom? Pri svadbe ide zvyčajne o zdieľanie toho dňa s blízkymi, nie o peniaze… Nemá zmysel ďalej ani pokračovať. Bolo by dobré si pri publikovaní „článkov“ uvedomiť že kvantita nie je kvalita.

  2. Dúfam, že sa to tu nezjaví dvakrát, nejako mi to nenahralo komentár predtým… článok platí pre USA, na Slovensku je situácia oveľa lepšia. V USA platia ľudia za zdravotnú starostlivosť extrémne veľa, nielen pre inzulín. Takže doplňte “ v USA“ do nadpisu a článok bude pravdivý.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.