Podobne ako pri Noemovej arche vedci teraz dúfajú, že sa im podarí zabezpečiť bezpečnosť mnohých druhov tým, že ich pošlú rovno na Mesiac. A pýtate sa ako? Nuž, plánujú poslať 6,7 milióna spermií, semien, vajíčok i DNA do trezoru, ktorý vytvoria na Mesiaci.

Foto od Pixabay

Vedci tvrdia, že sa im takto podarí zabezpečiť bezpečnosť v prípade, ak dôjde ku globálnej katastrofe. Tím z Arizonskej univerzity predstavil tento plán len minulý týždeň na konferencii Inštitútu leteckých inžinierov. Aj keď sa to môže javiť ako niečo scifi, tak v skutočnosti to podľa vedcov nie je až také náročné zrealizovať ho.

Jeden z autorov štúdie, Jekan Thanga, sa vyjadril takto: „Zem je prirodzene veľmi nestabilné prostredie. Je tu množstvo ohrození – sopky, zemetrasenia či padnutie asteoritu. Všetko z toho by mohlo spustiť kolaps životného prostredia, čo by mohlo zničiť rozmanitú škálu života na zemi, a to zvierat i rastlín“.

Foto od youtube/ Takto by malo vyzerať úložisko

Vedci sa nechali počuť, že úložné priestory na Mesiaci by boli v mesačných jamách hlbokých 80-100 metrov. V nich by sa následne uskladnili spomínané vzorky, ktoré by boli zamrazené v extrémne chladných teplôt. Nuž a či sa im tento plán podarí zrealizovať a kedy, je otázne, no bude to veľmi zaujímavé sledovať.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.