Existuje mnoho žien, ktoré bežia práve k tým mužom, pred ktorými ich matky vždy varovali. Zdá sa, že príroda to tak chce a tlačí dievčatá, aby začali chodiť s chlapcami, ktorí majú také osobnosti, ktoré priťahujú zväčša iba problémy. A vďaka vedeckým bádaniam teraz vieme, prečo sa to deje. Má to hneď niekoľko dôvodov.

Dievčatá milujú sebavedomých mužov

„Zlí chlapci“ by nemali takú moc prilákať dievčatá, ak by ich úroveň sebadôvery bola nízka. Ide o to, že v skutočnosti sú veľmi sebavedomí, čo možno vidieť aj na ich priateľoch, vozidle, na ktorom jazdia či jedle, ktoré si vyberajú.

Chce to tak príroda

Veda hovorí, že keď je žena v štádiu ovulácie, jej hormóny ovplyvňujú to, akého otca si predstavuje pre svoje budúce deti. V tomto období sú teda dievčatá priťahované dobre vyzerajúcimi, charizmatickými a sebavedomými chlapmi.

Atraktívnejšia povaha

„Zlí chapci“ sa jednoducho o nič nestarajú, resp. z ničoho si nerobia ťažkú hlavu. Pre nich neexistuje žiadna kniha pravidiel ani žiadne iné konkrétne pravidlá, ktorými by sa riadili. Žijú podľa seba a zdá sa, že vždy sa pohybujú niekde na hranici. Aj keď majú radi kontrolu a sú nadšení svojimi vlastnými presvedčeniami, stále vedia nájsť ten správny spôsob, ako zaobchádzať s dámou a zabezpečiť to, aby sa cítila dobre.

Dámy hľadajú dobrodružného a zábavného ducha

Jednou z charakteristík „zlého chlapca“ je dozaista aj láska k dobrodružstvu a vzrušeniu. A ženy takáto osoba jednoducho priťahuje.

Ženy sa cítia chránené

Ženy túžia po chlapovi, pri ktorom sa cítia v bezpečí a myslia si, že práve títo „zlí chlapci“ im takúto ochranu vedia zabezpečiť. Zväčša sú títo jedinci, ktorí sú fyzicky zdatní, a tak sa pri nich nežnejšie pohlavie cíti o čosi bezpečnejšie.

Atraktivita dôležitejšia ako krása

V jednej štúdii dostali ženy profily 2 rôznych mužov a museli si vybrať, ktorého z nich uprednostňujú. Väčšina žien si vybrala toho s dobrými fyzickými vlastnosťami a uprednostnila ho pred mužom, ktorý bol zas na pohľad krajší.

Prebudia vaše „horšie ja“

Psychológ Robyn McKay vysvetľuje, že dievčatá, ktoré majú niekde hlboko ukrytú svoju rebelskú stránku, sú ľahko priťahované mužmi, ktorí ju v nich dokážu prebudiť. 

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.