V živote sa vám už zrejme stali rôzne kuriózne situácie, no toto, čo našli vedci je na jednej strane trochu komické, no na druhej veľmi smutné. Neznámy turista stratil USB na Novom Zélande a našli ho v tuleních výkaloch. Ďalší dôkaz toho, že plastové predmety sa stále viac dostávajú priamo do žalúdkov zvierat a dokážu ich celkom jednoducho zabiť.

Foto od youtube

Krista Hupmanová, biologička z Nového Zélandu, ktorá skúma tulenie výkaly uviedla, že jej tím našiel zvláštny objav vo výkaloch tuleňa, a to na pláži Oreti v južnom regióne Nového Zélandu. Celý tím zostal po objavení USB kľúču v šoku. Tento predmet bol nájdený úplne nepoškodený, plne funkčný a je plný fotografií. Tím zistil, že na záberoch, ktoré obsahuje, je zachytená divoká zver. Tá však žije viac ako 100 km od pláži, na ktorej sa USB našlo. Avšak, na žiadnej z fotografií sa nenachádzajú ľudia a výskumníci sa teraz pokúšajú nájsť vlastníka kľúča.

Zatiaľ čo sa vám môže zdať, že je to skôr vtipný príbeh, dobrovoľník Jodie Warren upozornil, že aj toto je určitá známka zväčšujúceho sa negatívneho vplyvu na životné prostredie. Zvieratá kvôli ľuďom trpia a ľudské správanie ich zabíja. Vedci totiž objavujú vo zvieracích žalúdkov toľko plastu, ako nikdy predtým. Navyše existuje mnoho prípadov, kedy práve kvôli plastovému odpadu prišli zvieratá o život. „Je veľmi znepokojujúce, že tieto úžasné zvieratá majú v sebe aj takýto druh plastov,“ povedal Warren.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.