Mohutná skamenelá lebka objavená v Číne spochybnila to, čo vedci doteraz vedia o ľudskej evolúcii. Zároveň bol tento nález opísaný ako jeden z najdôležitejších za posledných 50 rokov. Analýzou vedci odhalili, zdá sa, nový ľudský druh, ktorý viac súvisí s modernými homo sapiens ako s neandertálcami.  

Foto od Facebook

Čínski vedci, ktorí skúmajú túto lebku, pomenovali ľudský druh ako homo longi alebo v preklade dračí muž. Iní antropológovia však varujú, že je ešte skoro na to, aby bol určený nový druh ľudského predka. Lebku prvýkrát objavila až v roku 1933 skupina čínskych robotníkov v Harbine, ktorý sa nachádza v provincii Heilongjiang. Tím technikov z univerzity Hebei Geo potvrdil, že ide o nález starý 146 000 rokov.

Dračiemu mužovi sa pripisujú jedinečné vlastnosti a odborníci tvrdia, že sa viac podobá homo sapiens ako neandertálcom, ktorí sa doteraz považovali za našich najbližších predkov. Profesor Chris Stringer trochu brzdí nadšenie a povedal toto: „Radšej ju nazývam homo daliensis, ale nejde o nič veľké. Dôležitá je tretia línia neskorších ľudí, ktorí sa líšia od neandertálcov aj homo sapiens. Avšak, určite ide o jeden z najdôležitejších objavov za posledných 50 rokov. A lebka je úžasne zachovalá“. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.