Vedci, ktorí skúmali hlboké vody Tichého oceánu vyfotografovali vzácnu a na pohľad veľmi peknú priehľadnú chobotnicu. Morskí vedci strávili na palube výskumného plavidla Falkorského inštitútu s názvom Schmidt Ocean Institute skúmaním vzdialeného súostrovia Phoenix celkom 34 dní.

Tento odborný tím uskutočnil mapovanie morského dna v rozlohe až viac ako 30 000 kilometrov štvorcových, ako aj kamerový prieskum podmorských hôr. Vedúci autor štúdie Dr. Randi Rotjan povedal: „Bolo skvelé pomôcť dokumentovať biodiverzitu nepreskúmaných podmorských časti na otvorenom mori. Je najvyšší čas myslieť na ochranu všetkých častí oceánov. Vďaka mapám, údajom a záberom, ktoré sme zhromaždili, budeme vedieť určovať nové chránené oblasti.“

Nuž a počas tejto expedície sa podarilo vedcom zachytiť mimoriadne vzácnu priehľadnú chobotnicu, ktorá má len niekoľko viditeľných znakov, a to zrakový nerv, očné buľvy a tráviaci trakt. Dr. Jyotika Virmani, výkonná riaditeľka inštitútu Schmidt Ocean povedala: „Pomáhame posúvať vpred vedecké poznatky a vieme zabezpečiť lepšiu ochranu podmorského sveta. Dúfame, že naše zistenia pomôžu definovať pôvod adaptívnej imunity u mnohobunkových zvierat. Ďalej by to mohlo pomôcť s vývojom moderného lekárskeho výskumu, ako napríklad aj rakovinovou imunoterapiou, podávaní liekov a zvyšovaním účinnosti vakcín.“

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.