Často sa nám možno zdá, akoby sa ľudia nestarali o to, čo bude v budúcnosti. No nie je to celkom tak. Mnoho ľudí táto otázka trápi aj keď to možno nedajú najavo. Veď, kto by nemal starosť o to, v akom svete budú vyrastať napr. už jeho deti atď. ? Určite väčšine z nás to ľahostajné nie je. A vedia to aj vedci. No tí vám teraz ukážu, čo sa so Zemou môže stať o niekoľko tisíc či milióny rokov, ak to bude takto ďalej pokračovať.

Je pravda, že ani oni nedokážu celkom presne predpovedať budúci vývoj našej planéty ani to, ako bude vyzerať v ďalekej budúcnosti. Poďme sa však pozrieť na to, aké fotografie istý človek zhromaždil. A sú to všetko možné scenáre.

O 10 000 rokov:

Photo by boredpanda

Predpokladá sa, že ak sa naďalej budú takto topiť ľadovce, približne o 10 000 dôjde k tomu, že sa moria rapídne zdvihnú a pod vodou budú aj tie najvyššie mrakodrapy.

O 15 000 rokov:

Photo by boredpanda

Podľa istej teórie by sa mala Sahara vrátiť späť do tropického podnebia, ako to bolo pred 5 000 – 10 000 rokmi.

O 20 000 rokov:

Photo by boredpanda

Mnohí zastávajú názor, že práve o toľko rokov sa nebezpečná zóna v Černobyle, s rozlohou 2 600 kilometrov štvorcových, vráti do pôvodného stavu a bude znovu obývateľná.

O 50 000 rokov:

Photo by boredpanda

Niagarské vodopády prestanú existovať. Áno, aj to sa očakáva.

O 500 000 rokov:

Photo by boredpanda

Zem bude pravdepodobne zasiahnutá asteroidom s priemerom približne až 1 km.

O 10 miliónov rokov:

Photo by boredpanda

Rozširujúce sa údolie východnej Afriky zaplaví Červené more.

O 250 miliónov rokov:

Photo by boredpanda

Všetky kontinenty na Zemi sa môžu spojiť do superkontinentu. Tri možné usporiadania tejto konfigurácie boli nazvané Amasia, Novopangaea a Pangea Ultima.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

2 KOMENTÁRE

    • Voda sa len tak nevyparí do vesmíru a nezmizne, stále bude na Zemi. Tiež, ked sa zem ešte len formovala tak mala tak vysoké teploty, že skoro všetko vola láva, voda bola iba v plynnom skupenstve až začal velký dážď. Keby zem mala dopadnúť ako Mars tak by musela byť globálna zima, čo nieje nevyhnutné pretože sú sopky ktoré sú sice neaktíve, ale keby boli aktívne tak by dokázali sposobiť globálnu zimu, a zem by teoreticky mohla skončit ako mars. Ale úplný konec planéty je až za niekolko miliár(niesom si istý presný počet) rokov, ked ho pohltí zvätšujúce sa slnko

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.