Nuž, kvalita vodiča či jeho charakter sa určite nemeria hodnotou auta. Avšak, možno sa budete čudovať, no vedci prišli s výskumami, ktoré to práveže potvrdili. Tvrdia, že ľudia s drahšími autami sú tí najväčší blbci. Samozrejme, že to neplatí všeobecne a na každého jedného človeka s drahým autom, no existuje vyššia pravdepodobnosť, že práve človek s drahým autom bude najarogantnejší a najnezodpovednejší vodič.

Foto od Pixabay

Vedci z Nevadskej univerzity tvrdia, že u vodičov s drahšími autami klesá ochota zastaviť na prechode pre chodcov. Dospeli k záveru, že u každého hodnotnejšieho auta, čo i len o 1 000 eur, klesá ochota zastaviť o 3%. Títo vodiči sa podľa nich cítia nadradení nad ostatnými účastníkmi cestnej premávky. Štúdiu uskutočnili priamo v teréne tak, že požiadali dobrovoľníkov, aby 100-krát prešli cez cestu a sledovali ktoré autá im zastavia.

Podobná štúdia sa už vykonala aj vo fínskych Helsinkách, kde sa zamerali na správanie majiteľov áut značiek BMW a Audi. Pozreli sa aj na ich osobnostné charakteristiky, mieru bohatstva a spotrebné návyky. Profesor Jan-Erik Lönnqvist sa vyjadril takto: „Všimli sme si, že tí, ktorí najčastejšie prejdú na červenú, jazdia rýchlo a nezodpovedne alebo nedajú prednosť chodcom sú zväčša tí, ktorí vlastnia rýchle nemecké vozidlá“. Výskumom tiež zistili, že nepríjemnejší ľudia boli tí, ktorých lákali drahé značky áut. „Sú to ľudia, ktorí sa považujú za nadradených a chcú to ľuďom aj takto dokázať,“ dodal profesor.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.