Vedú sa mnohé diskusie o tom či na Marse naozaj existuje život, alebo nie. A zdá sa, že vedci sú opäť o niečo bližšie k vylúšteniu tejto otázky. Fotografie od spoločnosti NASA totiž ukazujú, že na červenej planéte rastú huby, a tak to môže znamenať, že Mars je domovom niektorých foriem života.

Za touto teóriou stojí mikrobiológ Dr. Xinli, astrofyzik Dr. Rudolph Schild a Dr. Rhawn Joseph po tom, čo preskúmali detailné fotografie. V správe uviedli toto: „Hubám sa darí v prostredí s intenzívnym žiarením. Sekvenčné fotografie dokumentujú marťanské exempláre podobné hubám, ktoré vychádzajú z pôdy a zväčšujú sa. Huby sa menia a rastú spolu s obdobiami Marsu“. Vedci navyše predpokladajú, že na jar dorastajú až do 300 metrov a v zime miznú.

Vedci teraz predpokladajú, že na Marse sú obrovské kolónie húb, plesní, lišajníkov, rias a podobne. „Aj keď podrobnosti v morfológii nie sú dôkazom života, tak rast, pohyb a zmeny tvaru podporujú hypotézu, že na Marse skutočne existuje život,“ vysvetľuje trojica vyššie spomínaných vedcov.

Minulý rok NASA oznámila, že skúma technológie, ktorými by bolo možné vybudovať budovy pre ľudí na červenej planéte. Nejde však o bežné budovanie, ale o stavanie pomocou organizmov. Lynn Rothschild, hlavný riešiteľ projektu mykoarchitektúry pre NASA, povedal k smelému plánu toto: „Mycélie môžeme využiť na to, aby sme si biotopy vypestovali sami a ušetrili tak náklady na energiu“.

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.