Vedci opäť prišli so zaujímavým zistením. V USA žila pred 5-9 miliónmi rokov mačkovitá šelma, ktorá vážila až okolo 400 kilogramov. A navyše výskum ukázal, že táto šelma lovila ešte dvakrát také ťažké zvieratá ako bola ona sama.

Predpokladá sa, že išlo o najväčšiu mačkovitú šelmu svojej doby. Spoluautor štúdie, Jonathan Calede, poznamenal toto: „Veríme, že to boli šelmy, ktoré bežne lovili zvieratá o veľkosti napríklad bizónov. Bola to zrejme najväčšia mačkovitá šelma, ktorá v tom čase žila“. A tento druh bol navyše podľa vedcov príbuzným najznámejšej šabľozubej mačky známej ako Smilodon.

Aby vedci dokázali získať predstavu o veľkosti tohto tvora, porovnali veľkosť humeru a telesnú hmotnosť moderných šeliem s ich fosíliami. Ukázalo sa, že humerus dnešných mačkovitých šeliem je oveľa menší ako ich fosílie. A teda veľkosť zvieraťa, ktoré dnes už nežije, mu umožnila loviť dokonca aj nosorožce, ktorých bolo v tom období v USA veľmi veľa.

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.