Zrejme ste ešte nevideli fretku s čiernymi nohami, pretože vedci trvia, že tento druh fretky už vyhynul pred viac ako tromi desaťročiami. V roku 1988 však jednej z fretiek zvanej Willa, boli po jej smrti zmrazené bunky. Nuž a po celých 33 rokoch sa podarilo tieto bunky využiť na to, aby sa narodila fretka Elizabeth Ann.

Stala sa tak vôbec prvým vyklonovaným ohrozeným druhom v USA. Je to významný krok, ktorý predstavuje akýsi nový spôsob „oživenia“ vyhynutých, resp. zachovania ohrozených druhov. „Narodenie Elizabeth Ann by mohlo pomôcť vyrovnať sa s genetickými bariérami, ktorými čelí mnoho ohrozených druhov divej zveri,“ uviedla organizácia Fish and Wildlife na svojom Twitteri.  

Táto fretka bude vypustená do voľnej prírody, ale bude vyrastať v Národnom ochranárskom centre určenom práve pre tieto špecifické druhy fretiek v Colorade, aby mohla byť ďalej skúmaná.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.