A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá krajina bola prvou krajinou, ktorá zaviedla letný čas a tiež aj to, v ktorom európskom meste je nelegálne nosiť bikiny, s výnimkou pláží.

 

,,Sir Isaac Newton pracoval v mnohých oblastiach matematiky a fyziky. Teóriu gravitácie rozvinul v roku 1666, keď mal iba 23 rokov. V roku 1686 predstavil svoje tri zákony pohybu. Rozvinutím svojich troch pohybových zákonov spôsobil Newton revolúciu vo vede. Newtonove zákony spolu s Keplerovymi zákonmi vysvetlili, prečo sa planéty pohybujú po eliptických dráhach a nie po kruhoch.“

,,V štyridsiatych rokoch minulého storočia v sídle spoločnosti Eastman Kodak v Rochesteri v New Yorku, prišla záplava sťažností od obchodných zákazníkov, ktorí si nedávno zakúpili citlivý röntgenový film od spoločnosti. Čierne exponované miesta na filme alebo „zahmlenie“ ho urobili nepoužiteľným. To zmiatlo mnohých vedcov z Kodaku, ktorí urobili veľa, aby zabránili takýmto kontamináciám. Julian H. Webb, fyzik vo výskumnom oddelení Kodaku, sa rozhodol prehrabať sa hlbšie a otestovať zničený film. To, čo odhalil, bolo šokujúce. Zahmlievanie filmu a test Trinity v Novom Mexiku boli prepojené.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.