Ak patríte k tej skupine ľudí, ktorá netuší, že modré včely naozaj existujú, tak ste práve asi trochu šokovaní. Tento hmyz nezvyčajnej farby žije v celej Austrálii okrem Tasmánie. Vďaka ich jedinečnému sfarbeniu je ich vo voľnej prírode veľmi ľahké rozpoznať. Ich odborný názov je Amegilla cingulata.

Foto od Facebook

Na rozdiel od bežných včiel dorastajú až do dĺžky 11 centimetrov a žijú iba 40 dní. Samičky od samcov možno rozoznať tak, že samce majú na svojom tele 5 modrých pruhov, zatiaľ čo samičky 4 pruhy. Tento hmyz med neprodukuje, no zo samotných kvetov získavajú peľ. Modré včely zdieľal na Facebook istý fotograf a niektorí ľudia to komentovali s tým, že ešte nikdy takéto včely nevideli. Nuž a určite ani mnohí z vás.

Foto od Facebook

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.