zdroj: wikipedia

Patrónov, ku ktorým sa modlia veriaci nemajú len krajiny či niektoré povolania. Svojho patróna má aj internet – a nie, nie je to nijaký Edward Snowden či Julian Assange. Volá sa Izidor Sevillský a za patróna internetu ho vyhlásil pápež Ján Pavol II.

Svätý Izidor žil niekedy na prelome šiesteho a siedmeho storočia a okrem toho, že bol sevillským biskupom bol aj veľmi učený a napísal rozsiahle dielo – dvadsať zväzkové Etymologiae, jeho pokus o spísanie všetkého dovtedajšieho poznania. V Etymologiae nájdete všetko od etymológie slov cez medicínu, astronómiu a právo až po agrikultúru, jedlo a oblečenie (ak by bol niekto veľmi zvedavý, dá sa kúpiť). Je teda celkom pochopiteľné, prečo bol vyhlásený za patróna internetu práve on.

K svätému Izidorovi existuje, rovnako ako aj k iným svätcom, modlitba, ktorú si môžete nájsť, ako inak, na internete. Takže keď budete mať v najbližšej budúcnosti problémy s pripojením na internet, môžete to skúsiť. A určite sa ju pomodlite predtým, ako sa rozhodnete ponoriť do útrob Deep Webu…

zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.