Čo majú spoločné klaun Pennywise, Flóki, Tarzan a Bill Bootstrap? Herci, ktorí hrali tieto úlohy, sú tá najbližšia rodina. Otec a herec Stellan Skarsgård má totiž až 7 synov, z ktorých 4 sú herci.

Stellan:

Alexander, Gustaf, Bill:

Pozrime sa teraz na niekoľko zaujímavých faktov:

– Toto priezvisko si vytvoril predok tejto rodiny, Jan Skarsgård. V 40. rokoch bolo vo Švédsku veľa rovnakých priezvisk: príliš veľa Nilsonovcov, Johnsonovcov, Johanssonov, takže vláda vyzvala ľudí k tomu, aby si vytvorili vlastné priezvisko. Jan si vtedy vymyslel Skarsgård.

– Každý z rodiny je veľmi vysoký. Priemerná výška bratov Skarsgårdovcov je približne 190 cm.

– Všetci bratia dostali svoje prvé filmové role skôr, ako mali 10 rokov.

– V Hollywoode sa Skarsgardi nazývali švédskymi baldwínmi, pretože klan hercov je skutočne veľký.

Niečo o Stellanovi:

– Otec najslávnejšieho filmového klanu nielen vo Švédsku, hral vo viac ako 60 filmoch, no diváci ho zrejme najlepšie poznajú ako Billa Bootstrapa z Pirátov Karibiku a Borisa Shcherbinu zo seriálu Černobyľ.

– Jeho otec Jan Skarsgård bol divadelným režisérom a mal obrovský vplyv na rozhodnutie jeho syna stať sa hercom.

– Väčšina rol, ktoré Skarsgård hral, ​​bola vo švédskej televízii. Presnejšie povedané, stal sa slávnym pre svoju úlohu v detskom televíznom seriáli, kde hral Bombi Bitt.

– Nikdy sa nesnažil nútiť svoje deti, aby boli hercami. „Nikdy som pre nich nemal ambície, okrem toho, že by mali byť slušní ľudia.“

– Herec Paul Bettany a herečka Jennifer Connelly pomenovali svojho syna po ňom.

– Stellan má jednu zásadu, ktorou je, že nikdy svojim deťom neklame. „Jeden z mojich synov prišiel raz ako 3-ročný domov a povedal, že nedokáže počúvať deti v škôlke, ktoré hovoria, že Santa Claus existuje. Pýtal sa ma prečo im rodičia klamú. Stellan svojmu synovi odvetil, že sa s tým musí naučiť žiť a takto svet funguje.

– Jeho tretí syn Sam taktiež hral v malej roli, keď bol ešte dieťa, ale svojej kariéry sa vzdal. Je tak jediným mužom v rodine, ktorý sa rozhodol robiť to, čo robí jeho matka (Stellanova prvá manželka), stal sa lekárom.

Alexander Skarsgård

– Najstarší syn v rodine začal svoju hereckú kariéru vo veľmi ranom veku, ale vďaka svetu Erica Northmana v True Blood sa stal svetoznámym. A určite si na neho pamätáte z  Tarzana či z Big Little Lies.

– Alexander Skarsgård získal titul najatraktívnejšieho muža vo Švédsku 5 rokov za sebou.

– V roku 2013 sa spolu s princom Harrym zúčastnil výpravy na južný pól.

– V rôznych hudobných videách sa zúčastnili všetci členovia hereckej rodiny. Napríklad vo videu Lady Gaga – Paparazzi, môžete vidieť Alexandra.

– Pripustil, že medzi bratmi existuje určitá rivalita, ale skôr je to taká priateľská motivácia.

– Jeho tetovanie (vták na nohe) navrhol jeho brat Valter, keď mal iba 7 rokov. Alexander následne urobil fotografiu a dal si to neskôr vytetovať.

– Keď mal 19 rokov, vstúpil do štátnej služby v námorníctve. Slúžil v protiteroristickej námornej základni.

Gustaf Skarsgård

– Druhý Stellanov syn hral vo Vikingoch, Hamletovi či vo Westworld.

– Gustaf si pamätá, že už v detstve sa mu snívalo, že sa stane hercom, pretože sa mu páčila predstava o tom, koľko sladkostí bude mať k dispozícii priamo na pľaci.

– Pripúšťa tiež, že neočakával, že sa stane svetovo slávnym, plánoval hrať iba v divadle na štokholmských predmestiach.

– Jeho vysnívanou postavou je Hamlet a podarilo sa mu ho v divadle zahrať.

– Priznal, že jeho bratia a on niekedy kontrolujú, kto je vyššie v hodnotení IMDb.

Bill Skarsgård

– Vo veku 29 rokov sa Bill stal hviezdou vo filme Hemlock Grove a odohral najstrašidelnejšieho klauna na svete – presne toho z hororu IT alebo po slovensky TO.

– Vo svojom prvom filme si zahral ako 10-ročný, v ktorom hlavnú úlohu hral jeho brat Alexander.

– Bill však v istý moment zmenil názor na svoju hereckú kariéru, pretože nechcel byť štvrtým hercom, ktorého priezvisko bude Skarsgård. Na strednej škole sa sústredil na vedu a uvažoval o tom, že sa stane doktorom. Napokon však zmenil názor a herectvu podľahol.

– Aby Bill čo najlepšie vykreslil klauna Pennywise, študoval správanie divých zvierat a sledoval dokumentárne filmy.

– Slávny herec nemá svoj dom ani auto. Žije tak, že celý život cestuje.

– On a deti, ktoré hrali vo filme It, trávili väčšinu času pred natáčaním oddelene, aby reakcia na strašidelného klauna bola čo najrealistickejšia.

– Bill sa dokáže usmievať ako tento klaun a dokáže nasmerovať svoje oči rôznymi smermi. Robí to naozaj hrôzostrašne a uveriteľne.

– Počas natáčania It často používal videohovory, aby hovoril so svojimi príbuznými. Často volal svojej 11-ročne dcére bez toho, aby si dal dole kostým alebo umyl make-up. Jej izba je totiž plná malých Pennywises.

Valter Skarsgård

Tento mladý muž práve začal svoju kariéru vo svete filmu. Môžete ho vidieť v dobrodružnom filme Arn – The Kingdom at Road’s end, kde Valter spolupracoval so svojimi bratmi Gustafom a Billom a ich otcom Stellanom.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.