Vedeli ste, že v Číne si môžete kúpiť kľúčenku, v ktorej sú uväznené živé zvieratá?

799

Médiá už pred niekoľkými rokmi informovali verejnosť o ohyzdnej praktike: v Číne , v meste Xiamen, predávajú turistom takzvané „kľúčenky pre šťastie“ – plastové vrecúška, v ktorých sú uväznené malé korytnačky, rybičky či salamandre. Kúpiť si ich môžete za cenu od 15 do 20 yuanov (v prepočte sú to asi 2 – 3 eurá) a zavesiť na vašu tašku či mobil.

http://www.deccanchronicle.com/lifestyle/viral-and-trending/110516/watch-live-animals-sold-as-necklaces-and-keychains.html
zdroj: deccanchronicle.com

Voda, v ktorej sú zvieratá uchovávané, údajne obsahuje kyslík a živiny, vďaka ktorým vo svojom väzení vydržia nažive niekoľko mesiacov po tom, ako si ich človek kúpi. Sú uväznené v malom priestore a vo videách je vidieť, ako sa snažia dostať von.

,,Vo vode možno je dostatok kyslíka a živín,“ hovorí doktor Samuel Walton z Universiti Malaysia Terengganu, ,,ale odpady z ich vylučovacej a dýchacej sústavy sú toxické a zabijú ich. V podstate sa otrávia amoniakom.“

Aktivisti za práva zvierat spustili petíciu, pretože táto praktika je čistým a nefalšovaným príkladom týrania zvierat – bola však neúspešná a uzatvorená. Online ju nepodpísalo ani len 10 000 ľudí z potrebných 25 000 a čínska vláda proti tomuto problému zatiaľ nijako výrazne nezakročila.

Je to už niekoľko rokov a tieto „kľúčenky pre šťastie“ sa turistom stále predávajú.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Komentátor
18. novembra 2017 19:38

Keby si ich ľudia nekupujú tak by sa už dávno prestali predávať :v