Počuli ste už o tejto úžasnej a veľkolepej výstave LEGO, na ktorej ľudia obdivujú rôzne stavebnice z týchto fenomenálnych tehličiek? Umelec Nathan Sawaya však všetko posunul ešte o krok ďalej – na výstave, s ktorou precestoval svet, použil viac ako milión tehál, z ktorých vytvoril takmer 100 umeleckých diel.

The Art of The Brick za posledných niekoľko rokov vystavovalo vo viac ako 80 mestách a v 24 krajinách od Paríža, Šanghaja, Moskvy až po Sydney, a to v mnohých významných medzinárodných galériách a múzeách. V súčasnosti sa nachádza v Manchestri, kde bude výstava prístupná až do apríla. Saway je na turné už 5 rokov a je prvým súčasným umelcom, ktorý používa kultové stavebnice LEGO ako médium. „Mojím cieľom ohľadom výstavy, ktorá začala v roku 2007, bolo povýšiť túto jednoduchú hračku na takú úroveň, na akej nikdy predtým nebola. Používam LEGO, pretože ma baví vidieť reakcie ľudí na umelecké diela vytvorené z niečoho, čo je takto známe,“ povedal Saway.

Vytvára umelecké diela, o ktorých samotný realizátor výstav hovorí, že sú tam „od krásnych, cez pútavé až po provokujúce diela“. Art of the Brick predstavuje konkrétne 3D sochy a nadštandardné portréty zo zbierky spoločnosti Sawaya, ktoré sú vyrobené zo štandardných tehál LEGO.
K obľúbeným dielam patria napríklad My Boy, Dinosaurus a podmanivé rekreácie kultového umenia, vrátane Mony Lisy.

Spoločnosť DC Comics poverila Sawaya aj zadaním špeciálnej sady vytvoriť superhrdinov, ktorá sa prvýkrát predstavila v Londýne pred dvoma rokmi. „Oceňujem čistotu média. Správne uhly, zreteľné čiary. Ako je to častokrát aj v živote, ide o perspektívu. Hore je tvar tehly výrazný, ale z diaľky sa tieto pravé uhly a zreteľné čiary menia na krivky. Výstava vyvoláva dieťa v nás všetkých a súčasne osvetľuje sofistikované a zložité koncepcie,“ dodal nadšený umelec.

View this post on Instagram

São Paulo acaba de receber a maior exposição de Lego do mundo. O motivo perfeito pra usar o seu filho como desculpa pra curtir um rolê tão legal como esse. E se não tiver filhos, vem com a gente que também é sucesso! . . A Oca do Ibirapuera recebe a exposição The Art Of The Brick: DC Super Heroes, com mais de 130 esculturas dos heróis da DC, sim! Isso mesmo que você leu, uma exposição com esculturas de heróis, todinhos montados com Lego! . . Voltado principalmente pros personagens da Liga da Justiça, essa exposição traz esculturas em escala humana, assim como faz divertidas releituras de capas clássicas dos primeiros quadrinhos. . . Nós nos surpreendemos, porque há mais salas do que imaginávamos, com cenários temáticos de cada personagem. . . E aí, com qual personagem você querer tirar uma foto nessa exposição? . . The Art Of The Brick: DC Super Heroes Até o dia 30 de novembro Oca Ibirapuera – Av. Pedro Álvares Cabral, S/n – Portão 2 – Vila Mariana De terça a sexta, das 9h às 20h; sábados e domingos, das 9h às 19h, Ingressos: R$40 inteira, R$20 . . #fizemosumrole #ocaibirapuera #theartofthebrick #dcheroes #dccomics #comics

A post shared by Fizemos um Rolê (@fizemosumrole) on

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.