Vo voľnej prírode orangutan nehrá žiadnu rolu pri výchove svojich potomkov. Všetko to majú na starosti matky samice. Samotný vzťah medzi matkou a jej potomkami sa považuje za jeden z vôbec najsilnejších v prírode. Orangutanky totiž venujú svojim mláďatkám naozaj veľa času a sú to mimoriadne vzorné matky.

2-ročná Cerah však zostala sama potom, čo jej matka zomrela v zoo v Denveri. A k milému prekvapeniu všetkých sa otec samotnej Cerah zhostil svojho otcovstva a začal sa správať ako najlepšia matka. Zamestnanci zoo tvrdia, že samica si ani nemohla priať lepšieho otca. Stará sa o dcéru vzorne a údajne plní všetky jej potreby. Už aj na samotných fotografiách vidieť aké silné puto vzniklo medzi otcom a dcérou. 

Takéto správanie samca orangutana naozaj nie je bežné a zamestnankyňa Carlie povedala, že úlohy sa zhostil ihneď. Berani je iný od orangutánov aj tým, že už predtým sa staral o Hesty a tá dokonca nie je ani jeho biologickou dcérou. Z tohto hľadiska zamestnancov zoo príliš neprekvapilo, že sa takto začal správať k svojej vlastnej dcére.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.