Mačka menom Venuša je jedinečná svojim vzhľadom, pretože jej tvár je rozdelená na dve a každá polka tváre vyzerá úplne inak. Na prvý pohľad by ste povedali, že ide len o akýsi trik, ktorý má na svedomí napríklad photoshop, no v skutočnosti to tak nie je. Ide o skutočnu mačku so špeciálnou danosťou.

Vďaka svojmu výzoru očarila aj ľudí na Instagrame, kde má už vyše 100 000 sledovateľov. Mačky s takýmto stavom sa označujú aj ako chiméry. Tento jav sa vyskytuje, keď je jeden organizmus zložený z buniek s viac ako jedným odlišným genotypom. Môže sa vyskytovať u zvierat, ale taktiež u ľudí. Nejde o nič bežné, no je to veľmi zaujímavé. Veď pozrite sa na fotografie Venuše a urobte si svoj vlastný názor. 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.