Veterinárka z Austrálie nasadzuje protézy slonom, ktoré prišli o nohy v dôsledku výbuchu nášľapných mín. Dr. Chloe prezývajú aj „doktorka džungle“ a thajským slonom pomáha od roku 2018. Jej zvieracích pacientov zranili bomby nachádzajúce sa na hranici Thajska a Mjanmarska.

Bez jej pomoci a špičkových technológii by museli byť tieto zvieratá utratené. „S pomocou týchto protéz sa slony dokážu naučiť znovu chodiť a žiť plnohodnotný život, čo by bez nich nebolo možné. Môj čas s nimi je obrovským zážitkom a nikdy na to nezabudnem,“ povedala šikovná veterinárka. Zároveň dodala, že slony nemajú protézu 24 hodín denne a 7 dní v týždni, ale na noc sa im dáva dole.

Chloe však má pomerne bohaté pracovné skúsenosti a nepracovala iba v Thajsku, ale pôsobila už aj na africkom kontinente. Tvrdí, že jedne z najlepších skúsenosti má práve z Afriky. „Mám veľké šťastie, že môžem pracovať s rôznymi druhmi zvierat. Od koál, cez slony až po nosorožce a rôzne iné tvory. Je to neuveriteľný zážitok,“ dodala.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.