V severnej Indii došlo k nešťastiu. V Himalájoch sa odtrhol kus ľadovca a ten následne vyvolal lavínu, ktorá spôsobila obrovské záplavy a momentálne je nezvestných viac ako 160 ľudí. Udialo sa to v štáte Uttarákhand, približne 500 kilometrov od Naí Dillí. Niektorí ľudia boli evakuovaní, no úrady tvrdia, že približne 160 ľudí sa zachrániť nepodarilo a zostávajú nezvestní.

Voda sa nekontrolovateľne valila do údolia rieky Dhauligana a zničila cesty, domy aj elektrárne. Sanjay Singh Rana, ktorý žije v danej oblasti, sa vyjadril takto: „Prišlo to veľmi rýchlo, nebol čas ani na upozornenie. Myslel som, že aj mňa zmetie voda.“ Záchranári už našli 15 mŕtvych tiel a očakáva sa, že približne 20 ľudí je uväznených v tuneli, ku ktorým sa teraz snažia dostať.

„V elektrárni Rishi Ganga pracovalo v čase nehody asi 50 pracovníkov a nemáme o nich žiadne informácie. V Tapovane pracovalo ďalších 150 ľudí,“ povedal šéf štátnej polície. Väčšinu nezvestných ľudí teda tvoria pracovníci vodných elektrárni. K tejto celej tragédii sa vyjadril aj premiér krajiny Narendra Modi, ktorý na twitteri napísal, že neustále sleduje celú situáciu a národ sa modlí za všetkých ľudí. Oblasť je známa tým, že sú tam časté povodne a zosuvy pôdy.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.