Magické zábery zachytili okamih, keď sa milióny mláďat korytnačiek druhu zvaného “kareta zelenavá” v Indii prvýkrát prešli k moru. Video zároveň ukazuje liahne týchto morských korytnačiek, ktoré sa rútia po opustenej pláži v Odiši na východnom pobreží.

, Viac ako 20 miliónov korytnačiek zvaných kareta zelenavá vyšlo zo svojich hniezd na čistú pláž a je to krásny pohľad

Toto je pohľad, ktorý rok čo rok vrhá na túto udalosť magické kúzlo. Vyliahlo sa a premiestnilo okolo 20 miliónov korytnačiek, na čo je mimoriadne zaujímavý pohľad. Je to skutočne veľkolepá šou, ktorú by chcel sledovať každý milovník zvierat i prírody. V marci sa tento druh, ktorý je uvedený na zozname ako ohrozený, hniezdil v tejto oblasti počas dňa vôbec prvýkrát od roku 2013. Amlan Nayak, okresný lesný dôstojník v Berhampur, Odiša, povedal: “Naposledy sme videli hniezdenie korytnačiek pozdĺž tohto miesta cez deň ešte v roku 2013. Zvyčajne prichádzajú na pláž kvôli hniezdeniu iba v noci. Tento marec bol preto pre nás výnimočný”.

, Viac ako 20 miliónov korytnačiek zvaných kareta zelenavá vyšlo zo svojich hniezd na čistú pláž a je to krásny pohľad

Keďže sa zaviedli opatrenia na zamedzenie šírenia Covid-19, je logické dospieť k záveru, že práve nedostatok ľudskej prítomnosti mohol vyvolať prvé denné hniezdenie korytnačiek za posledných sedem rokov. Odborníci sa však domnievajú, že je nepravdepodobné, že karanténa ovplyvnila načasovanie hniezdenia, hoci to mohlo mať iné účinky na tento proces ako celok. Obmedzujúce opatrenia však minimálne spôsobili to, že sa znížil počet obetí korytnačiek. Avšak pri absencii ľudí sa na druhej strane môžu zvýšiť útoky predátorov a iných zvierat. Korytnačky sú zvieratá, ktoré chcú čistú a suchú pláž, musia sa cítiť bezpečne.

 

 

 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.