Prieskum uskutočnený v 50 štátoch Ameriky ukázal, že zhruba 31 miliónov verí v teóriu, podľa ktorej je krajina ovládaná skupinou pedofilov uctievajúcich satana. Štúdiu vykonal inštitút Public Religion Research so sídlom vo Washingtone. Samotný prieskum trval dva týždne.

Podľa prieskumu je najlepším prediktorom výber televíznych spravodajských staníc. Podľa inštitútu je u tých, ktorí uprednostňujú pravicové zdroje, až deväťkrát vyššia pravdepodobnosť, že uveria v túto bizarnú teóriu, ktorú sme spomenuli vyššie. O toľko nižšia pravdepodobnosť existuje u ľudí, ktorí sledujú mainstreamové spravodajstvo.

Prieskumom sa tiež zistilo, že tí, ktorí podporujú republikánsku stranu uveria konšpiráciám skôr. Teória spočíva v tom, že členovia vládneho, mediálneho a finančného sveta v USA sú kontrolovaní skupinou pedofilov uctievajúcich satana, ktorí zároveň vedú globálnu operáciu obchodovania s deťmi. Napriek tomu aká bizarná sa vám zdá byť, tak pravdou je, že až 15%, resp. 31 miliónov Američanov jej naozaj verí.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.