Balóny deti milujú, no dospelí už menej. Máme na mysli tie obyčajné, pretože také diela, aké z balónov dokáže vytvoriť umelec menom Masayoshi Matsumoto, by chcel mať doma aj nejeden dospelý človek. Tento muž premieňa balóny na zložité sochy už desať rokov, čo je znakom toho, že je skutočný majster svojho remesla. Každý kus, ktorého vytvorenie trvá 2 až 6 hodín, je vyrobený výlučne z balónov.

Mladý, len 31-ročný Japonec absolvoval v Kanagawe inžinierske štúdium na Tokijskom technologickom inštitúte, kde v roku 2014 získal magisterský titul. Svoju tvorbu nazval  „realistické balónové umenie“. Ešte predtým, ako začal s týmto, sa venoval žonglérstvu. Zvieratá ho však zaujímali už od detstva. „Zvieratá sa mi páčili už od detstva, takže väčšinou robím umenie s tématikou zvierat, ku ktorému mám emocionálny vzťah,“ uviedol. A to, že miluje to, čo robí, je naozaj vidieť. Veď posúďte sami.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.