Možno povedať, že internet je priam posadnutý rozkošnými zvieratami a nám to nevadí. Zvieratká sú súčasťou tohto sveta a zaslúžia si našu pozornosť, rovnako ako táto slonica. Videli ste už ultrazvuk tehotnej slonice? Asha a jej nedávno publikovaný ultrazvuk, ktorý koluje po internete, sa stal hitom. Video zverejnilo zoo v Oklahoma City a je to naozaj zaujímavé sledovať.

Slonica Asha má 25 rokov a vo februári 2022 porodí svojho štvrtého potomka. Otcom je 51-ročný slon menom Rex, s ktorým má Asha ďalšie dve mláďatká, a to 5-ročnú Acharu a ročného Kairavi (alebo skrátene Kaia). „Asha je jedinečná v tom, že je veľmi jemná, trpezlivá a túži sa učiť. Vychovala dvoch slonov a je vynikajúcou matkou,“ povedala Rachel Emory, kurátorka slonov a nosorožcov v zoo Oklahoma. Spolu so svojimi deťmi a sestrou Chandrou je Asha veľmi úzko spojená, tvoria spolu viacgeneračné stádo.

Pravidelnou metódou na kontrolu gravidity slona sú ultrazvuky, ktoré vykonáva veterinárny tím zoo. Posledný ultrazvuk – ten, ktorý je viditeľný aj vo videu nižšie – ukázal, že matka aj dieťa sú úplne zdravé. Na rozdiel od ultrazvukov vykonávaných na ľuďoch, ktoré sa častokrát veľmi ťažko rospoznávajú, je tento prekvapivo jasný. Hlava, chobot aj nohy sú veľmi ľahko a dobre viditeľné. A je to veľmi milé sledovať.

Pozrite si rozkošné video na tomto odkaze.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.