Šikanovanie vedie k obrovským problémom a smútku, dokonca môže spôsobiť to, že ľudia stratia vôľu žiť. Najstrašnejšie na tom je, keď sú šikanované deti. Srdcervúce video jedného chlapca otvorilo opäť raz diskusiu o šikanovaniu, ktorá má celosvetový charakter, pretože jeho príbeh sa stal virálnym.

Matka Yarraka Bayles natočila svojho 9-ročného syna a ten vo videu rozpráva ako trpí kvôli šikane. Quaden je terčom útokov kvôli jeho chorobe, ktorá mu spôsobuje trpasličí vzhľad. Yarraka video natočila kvôli tomu, že už si nevedela dať v tejto ťažkej situácii rady. Považovala to za správne a napokon sa ukazuje, že to veľmi pomohlo. Video malého Quadena dokonca prinútilo niekoľko známych hviezd, aby podali pomocnú ruku. Komik Brad Williams, ktorý má rovnaký syndróm získal pre chlapca už viac ako 190 000 austrálskych dolárov. Spočiatku mu išlo o to, aby takýmto spôsobom zaplatil dieťaťu a jeho matke pobyt v Disneylande v Kalifornii.

Chlapček bol kvôli syndrómu šikanovaný v škole denno denne. Dokonca až tak, že sa sám vyjadril, že by sa najradšej zabil. Dr. Vaillancourta sa k celej situácii vyjadril takto: „Situácia je teraz dosť jedinečná, pretože Quaden dostal ohromnú podporu. Som rád, že vidím takúto reakciu a verím, že Quaden a jeho matka budú mať úžitok z toho, že za nimi stojí veľa ľudí. Potrebná je však aj pomoc detí a vychovávateľov v bezprostrednom prostredí Quadena, aby preukázali svoju podporu jemu, ale aj iným šikanovaným deťom.“

Svoju podporu mu vyjadrila aj Austrálska národná liga v ragby, ktorej hovorca vyzval Quadena, aby prišiel a viedol pred All Stars zápasom domáci tím. Chlapček napokon prišiel a mal obrovský zážitok. Odkaz mu poslal tiež hviezdny Hugh Jackman prostredníctvom videa na svojom twitteri. Pridal sa napríklad aj James Woods a ďalší. Niektorí ľudia reagovali na chlapčekov príbeh citlivo a veľmi mu priali, aby sa z toho dostal, no iní ho upodozrievali z prílišných výbuchov hnevu, ktoré ukázal vo videu. Expert sa ho však zastal a povedal, že vzhľadom na to, že chlapec trpí už roky, tak je jeho reakcia primeraná. Navyše povedal, že je taká, akú videl aj u veľa ďalších šikanovaných ľudí. Šikana je mimoriadne nebezpečná a často ťažko riešiteľná. Vedú sa o nej rôzne debaty, točia filmy, no vždy sa objaví prípad, ktorý vás dojme k slzám.

Odkaz chlapčeka pre tých, ktorí sú alebo boli šikanovaní:

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.