Ľudia na lodi boli po prvý raz svedkami takého obrovského žraloka. Natočili ho na telefón a k videu pridali hudbu z filmu Čeľuste, čo z už aj tak strašidelného záberu spravili doslova hrôzu na videu. Obrovský predátor pokojne preplával popri lodi, no aj to stačilo na to, aby sa pasažierom zvýšil tep o 200 %.

 

Najfascinujúcejšou časťou videa je, pravdepodobne, vlna, ktorý vytvoril žralok len tým, že sa pomaly premiestnil popri loďke. Nejde v takejto situácii o bežný jav. Niet sa však čo čudovať, pretože nešlo ani o bežného žraloka. Vlna vyzerá, akoby ju vytvorila neviditeľná loď, nie zviera pohybujúce sa pár metrov pod morom.

Pexels/Pixabay

Odhaduje sa, že ide o druh žraloka, ktorý sa živí len planktónom. Takže napriek jeho strašidelnému vzhľadu ide o, pravdepodobne, neškodné zviera.

Zdroj

Video: eBaumsWorld

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.