Odborníci tvrdia, že väčšina deti skutočne vidí duchov. Nie je to len vymyslený chýr, ktorý niekto niekde vypustil. Jeden z dôvodov je ten, že deti sú k paranormálnym javom oveľa náchylnejšie, ako dospelí ľudia. A aby sa tomuto tvrdeniu dalo veriť, tak odborníci v tejto oblasti uskutočnili už niekoľko výskumov. Množstvo z deti, s ktorými spolupracovali im potvrdilo, že vidieť cudzie osoby resp. duchov nie je pre nich nič neobvyklé.

children fotografia
Foto od Free-Photos

A prečo tomu tak je?

Odpovede na túto otázku sa rôznia. Niektorí parapsychológovia tvrdia, že keď sa deti narodia, sú akoby blízko tých „druhých“, keďže práve prišli z tej pomyselnej „druhej“ strany. Duchovia ich vraj aj z tohto dôvodu navštevujú alebo ich chránia. Súčasná psychoterapeutka Caron Goodeová sa na túto tému vyjadrila takto: „Väčšina detí cíti svojich strážnych anjelov, príbuzných a ľudí, ktorí sú tu, aby im pomohli.“ Táto odborníčka tiež tvrdí, že rozpoznať rozdiel kedy sa dieťa hrá so svojím imaginárnym kamarátom a kedy vidí ducha sa dá tak, že dieťa dokáže ducha aj popísať. Zo svojej praxe ešte dodáva: „Nikdy som nevidela deti fantazírovať a vymýšľať si zážitky, aby si získali záujem a pozornosť.“

Ďalším silným argumentom je, že detský mozog sa výrazne líši od mozgu dospelého človeka. Mozgové vlny sú kľúčové vo vnímaní okolitého sveta. Naša myseľ je dosť silná na to, aby dokázala výrazným spôsobom ovplyvňovať to, čo môžeme vidieť a počuť. A je viac než zrejmé, že práve deti do určitého veku majú myseľ v takom stave, že na nich dokážu duchovia reagovať a oni ich taktiež registrujú. To, do akého roku života dokáže dieťa zachytiť existenciu ducha je individuálne.

Mozog dieťaťa vs. mozog dospelého jedinca

Mozog dieťaťa a dospelého človeka sa výrazne líši aj fyzickými parametrami. A v tomto smere sa prevratné zmeny dejú okolo jedenásteho roku života. Avšak, tieto zmeny nemusia byť automaticky spojené s tým, či aj po tomto roku dokáže dieťa duchov vidieť. Záleží to najmä na jeho záľubách, aktivitách a akým spôsobom dokáže dieťa svoj mozog vyvíjať.

Ľudia v dospelosti pripúšťajú, že duchovia skutočne existujú, no väčšina o tom presvedčená nie je. Zatiaľ čo deti to vnímajú úplne inak, pretože veria všetkému čo vidia a veria aj v to, že všetko je možné. Myseľ dieťaťa teda príjme každý jeden podnet a to bez akýchkoľvek pochybností.

Zaujímavá štatistika

Podľa štatistík detských psychológov, až dve tretiny detí skutočne zažijú počas svojho detstva nevysvetliteľné udalosti. Faktom síce je, že 85% z nich sa neskôr racionálne vysvetlí, no stále tu ostáva tých 15% prípadov, ktoré sú neobjasnené.

Netreba sa obávať

Väčšina duchov vášmu dieťaťu nechce ublížiť. Zväčša im ide iba o to, aby zanechali nejaký odkaz a tam to končí. Nie je dôvod sa ich báť. V prípade, že sa niečo podobné objaví u vášho dieťaťa a bude sa vám zdať, že naozaj ducha vidí, venujte sa mu a nedovoľte, aby trávilo s týmto imaginárnym kamarátom svoj čas. Taktiež sa ho snažte podporiť v aktivitách a v hraní sa s inými deťmi. Nepanikárte a nepresviedčajte svoje dieťa, že žiadni duchovia neexistujú, pretože môže ostať zmätené. Zaujmite postoj, ktorý nevzbudí u vašich vlastných deti pocit nedôvery vo vašu osobnosť. To by ste určite nechceli.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.